Nasze wsparcie oferujemy osobom, które chcą uruchomić swój biznes. Aby uniknąć niepotrzebnych błędów, skonsultowanie tej decyzji ze specjalistami od finansów , może okazać się bardzo trafnym posunięciem. Pomagamy na etapie wyboru prowadzenia działalności gospodarczej, księgowego sposobu rozliczania się oraz w zakresie rejestracji. Przygotujemy firmę do rozpoczęcia prowadzenia obsługi księgowej, finansowej i kadrowej.

Naszą ofertę dostosowujemy do klienta i jego oczekiwań. Kolejność działań przy uruchomieniu firmy:

  • Rejestracja firmy
  • Wybór rodzaju działalności i opodatkowania
  • Załatwienie formalności w US

Opracowanie strategii prowadzenia księgowości w oparciu o  obowiązujące przepisy prawne z uwzględnieniem obowiązków podatkowych.

Start nowej firmy.

Większość czynności możemy wykonać przez internet.  Wpisujemy w przeglądarkę internetową  firma.gov.pl i wypełniamy  formularz CEIDG (wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej).  Zalecany jest  tzw. Profil Zaufany do podpisywania deklaracji i wpisów danych firmowych.

W formularzu należy podać m.in. rodzaj wykonywanej działalności. W tym celu stworzona została Polska Klasyfikacja Działalności, która zawiera spis czynności, jakie może wykonywać przedsiębiorstwo. Do formularza CEIDG wpisuje się jedynie numery wybranych czynności. Nie obowiązuje żaden limit ilości podawanych numerów PKD.

Wypełniając formularz wybieramy również formę opodatkowania podatkiem dochodowy. Wprawdzie większość przedsiębiorców pozostaje przy skali podatkowej, to warto poznać alternatywy.

 

Jak wypełnić formularz CEIDG (instrukcja z przykładem),

https://prod.ceidg.gov.pl

Wybór kodów działalności PKD,

http://www.biznes.gov.pl/tabela-pkd